CHARDONNAY, SAUVIGNON (BIO) 2015

Alergeny: 7

260,-

Objednat pro den 01.01.0001

CHARDONNAY, SAUVIGNON 2015

Ručně sklizené hrozny putují celé do lisu, kde se jemně lisují. Mošt následně putuje do starých dubových sudů, kde kvasí a zraje dalších 12 měsíců. Půdy jsou tvořeny písky a vápencem s jílem. Víno má citrusovou medové aroma s tony vanilky. Na patru je jemné, kulaté s decentní kyselinou a jemným zbytkovým cukrem.

DOMAINE BONAGUIL

– SOTURAC (DEPARTEMENT LOT)

Vinařství vzniklo v roce 1989. Původní vlastník je majitelem špičkového domu Cognac. Bonaguil je situován v deparmentu Lot, nedaleko majestátního hradu Bonaguil odtud je odvozen i název vinařství. 

 Jde o uzavřený ekosystém, kde je vše v souladu s přírodou. Diversita je podpořena ekologickým hospodařením na vinicích i jejich okolích. Od roku 2017 vlastní vinařství rodina Donath, původem z Čech. Rodina pokračuje v odkazu předků a hospodaří bez chemie s maximálním respektem

k přírodě i okolí. Ve sklepě se vína dělají bez zásahů, nejsou filtrována ani čeřena a do láhve jdou bez přidané síry. Maximálně tak zobrazují místo původu ve své přirozené formě. Přirozeně získaný mošt z hroznů tak vykvasí v originální přirozené víno, které reflektuje původ i práci člověka.


Vytvořila: FINA Software s.r.o.